הקמת עסק

בדיוק כמו שאי אפשר ללמוד שחיה בהתכתבות, לא ניתן להקים מיזם  על ידי קריאת ספר או צפייה בסרטון הדרכה – פשוט חייבים לקפוץ למים.

 

כדי להתגבר על חוסר הידע, קיימת תמימות דעים בנוגע לחשיבותה של התכנית העסקית.

התכנית העסקית הנה תכנית סדורה שתציג את חזונם של המייסדים ואת מטרות המיזם, תכיל את ניתוח השוק (כולל הסביבה העסקית, המתחרים, הלקוחות, והיתרונות וחסרונות של המיזם). התכנית תכלול מודל עסקי שיציג את הכדאיות כלכלית, אסטרטגיות שיווקיות (Go to Market), ולבסוף תכנית עבודה מפורטת ככל האפשר.

אלא מה, התכנית העסקית מיועדת בעיקרה לגיוס משקיעים, מקורת מימון, ושותפים לרעיון, ולכן התכנית מאוד ממוקדת, ארוזה בצורה ויזואלית וכוללת הוכחות "מדעיות" שמתקפות את אמינותה (למשל מחקר שמציג את המוכנות של השוק האמריקאי להוציא 1.2 ביליון דולר על מכונה לקילוף ענבים).

ניהול מיזם זאת אומנות האפשרי, בעולם בלתי אפשרי.  

מבלי להוריד מהחשיבות של העמידה בתכנית העסקית (משקיעים אוהבים לבחון לאורך תקופה כיצד התקדמת יחסית לתכנית המקורית), יזם טוב יודע לייצר לעצמו תכנית פעולה אופרטיבית.

התכנית האופרטיבית כוללת התלבטויות לא פתורות, שמירה על מספר אופציות וקביעת הצוות המצומצם שאיתו ניתן וכיצד להתייעץ בכל נושא. את התכנית האופרטיבית, נבנה שנינו ביחד.

אין חוקים להקמת מיזם, אין הוראות הפעלה ואין מצגת שממנה אפשר ללמוד אך לעשות זאת נכון. לעתים יש לרוץ קדימה, לעתים לחשב מסלול מחדש ולעתים אף לחזור אחורה. יש מצבים בהם יש להתעקש, ויש מצבים בהם נתקלים באתגר זהה לחלוטי, אבל הפעם עדיפה ההתנהגות המתונה. 

אשמח לתאם פגישת הכרות בלתי מחייבת, במהלך הפגישה נכיר, נחלוק דעות וננסה לבנות פורמט לעבודה משותפת לליווי.

© פותח עצמאית בעזרת WIX.