top of page

ליווי עסקי

ליווי עסקי.jpg

קרה לכם פעם שנתקלתם בבעיה ונזדקקתם לשירות של בעל מקצוע בדחיפות?

מה שקורה במצבים כאלו, הוא שאתם מאתרים מומחה אשר יספק לכם את השירות, ואז לאחר שהוא יפתור לכם את הבעיה ולאחר שתשלמו תמורת הפתרון שסופק לכם, תסתיים ההתקשרות ביניכם, לפחות עד לפעם הבאה.

 

כל אחד מבעלי המקצוע האלו יגיע לפרק זמן קצר, יבצע את העבודה, ויסיים את ההתקשרות מולכם.

 

אבל לא תמיד זה מספיק.

נושאים קשורים

לפעמים תעדיפו מישהו שיספק לכם תמיכה מקצועיות לאורך זמן, מישהו שיעזור לכם כבר בשלב התכנון, בהמשך לאורך תהליך הביצוע, לאחר מכן, בעת הפקת הלקחים והסקת המסקנות ואז בעת ההחלטה על הפעילות קדימה. בעגה המקצועית שירות כזה נקרא ליווי עסקי.

מנטור עסקי שילווה את העסק שלכם ישמש כגורם עליו תוכלו להישען באופן מתמשך. הוא יכיר את העסק שלכם מקרוב, יבין את המטרות והצרכים של העסק, אבל גם את המטרות האישיות שלכם, וידע לתכלל את התמונה הגדולה.

מנטור עסקי ידע לבנות עבורכם תוכנית אופטימלית, שתשלב את כל עולמות התוכן: בניית האסטרטגיה העסקית, ניהול הפעילות העסקית השוטפת, הצורך להשלים מטרות אחרות בחיים האישיים, המגבלות האישיות שלכם, מידת הזמן שיש לכם להקדיש לפעילות העסקית, והיסטורית הפעילות שלכם. מנטור שילווה אתכם באופן מתמשך ידע מה סביר שיעבוד אצלכם טוב ומה פחות, מה המנועים שייצרו אצלכם את המוטיבציה שנדרשת לביצוע את השינוי, ובכלל, מה באמת מניע אתכם (תתפלאו, לא תמיד זאת שורת הרווח).

מה תוכלו לקבל באמצעות ליווי עסקי?

איך יוכל לעזור לכם בפועל מלווה עסקי? מדוע כדאי יהיה לכם להחזיק חבר הנהלה צמוד בעסק, איתו תוכלו להתייעץ בכל עת? הנה כמה מן הפעולות שמנטור עסקי יסייע לכם בביצוע שלהן:

בניית אסטרטגיה ותוכנית עסקית

הגדרה של אופן פעילות העסק בסביבת התחרות הקיימת 

עליכם לדעת בכל זמן נתון מה היתרון היחסי שאתם מביאים לשולחן. מדוע שהצרכנים יבחרו ביניכם ובין המתחרים. עליכם להבין היטב את אסטרטגיית המתחרים שלכם ולייצר לה אלטרנטיבה ראויה.

 

מנטור עסקי יסייע לכם להבין מיהו קהל היעד של השירותים או המוצרים שאתם מספקים, היכן הוא נמצא, היכן הוא פועל, מתי הוא נמצא ופועל שם, אילו סוגי תכנים מניעים אותו לפעולה, ועוד.

 

כדי לעשות זאת, מנטור עסקי יעשה שימוש בכלי ניהול מתקדמים כגון מתודולוגיית הקנבס לתכנון עסקי או מתודולוגיות לניהול אג'ילי, זריז, וכזה שמתאים את עצמו לתמונת המציאות.

שיפורים שונים בפעילות העסק

ניהול עסק, מטבע הדברים, הוא תהליך מורכב שכולל בתוכו עולמות תוכן רבים, כמו גביה, ניהול תזרים מזומנים, שירות לקוחות, מיתוג, שיפור חווית הלקוח, הגדלת הרווחיות, ועוד.

 

מנטור עסקי שמלווה באופן שוטף את העסק שלכם יסייע לכם לבחור אחת לתקופה אחד מן הנושאים, ולמקד בו את המאמצים של העסק, על מנת לשפר אותו ולייעל אותו.

 

לשם כך, חשוב יהיה שהגורם שאיתו תתיעצו יכיר את העסק מקרוב, את המגבלות שלו, את ההיתכנות בביצוע שינויים בתהליכי העבודה של העסק, את הסיכוי לגייס עובדים חדשים או לשמר עובדים קיימים ועוד.

התייעצות בנוגע לאתגרים משתנים

תהליך של ליווי עסקי מתמשך יסייע לבית העסק שלכם להתמודד מול אתגרים משתנים. מתחרה פתח סניף בסמוך אליכם? הביקוש למוצר או השירות שלכם ירד? הטכנולוגיה בה אתם עושים שימוש הופכת להיות מיושנת? אתם לא מצליחים להתמודד היטב עם עומס ההזמנות?

 

כל עסק מתמודד מול אתגרים שונים, ומנטור עסקי, שמכיר מקרוב את אופן הפעילות העסק, יוכל לעזור לכם ביצירת תוכנית פעולה להתמודדות עם אתגרים באופן שוטף.

ניהול משברים

לצד תמורות ושינויים בזירת הפעילות העסקית שלפעמים נפרסים על פני תקופה ארוכה, צצים גם מעת לעת משברים אמיתיים, כאלו שדורשים תשומת לב מיידית וטיפול נכון ומקצועי.

 

בואו ניקח דוגמה: קמתם בוקר אחד וגיליתם שבית העסק שלכם נעלם מתוצאות החיפוש של גוגל? הלקוחות, שהיו רגילים למצוא אתכם במנוע החיפוש, אינם מגיעים? איך מטפלים במשבר הזה? לאיזה איש מקצוע פונים? כמה זמן זה ייקח? מהן החלופות שכדאי ליישם בעסק כבר עכשיו?

 

מנטור עסקי, שראה דבר או שניים בחייו, יסייע לכם להישאר רגועים, לקבל את ההחלטות הנכונות באופן שקול ולא פזיז, ולעזור לכם לצלוח את המשבר בצורה המיטבית.

מה ההבדל בין ייעוץ עסקי לליוי עסקי?

מקובל להבדיל בין ייעוץ עסקי לליוי עסקי באמצעות משך ההתקשרות: בעוד שייעוץ עסקי הוא תהליך תחום בזמן שיש לו תוצר ספציפי אשר נכון לנקודת הזמן שבה הוא נכתב, ליווי עסקי הוא תהליך מתמשך שמטרתו לספק מגוון רחב של פתרונות לאורך זמן.

 

הבדל נוסף שחשוב לעמוד עליו, הוא שבעוד שייעוץ עסקי הוא בדרך כלל תהליך קר שבו נמסרות לבית העסק המלצות עסקיות לביצוע שהן הנכונות ביותר עבור העסק על הנייר, בתהליך של ליווי עסקי, חייב לשקלל המנטור העסקי שמלווה אתכם את מכלול השיקולים שעומדים לנגד עיניכם: היבטים עסקיים, היבטים הקשורים בסביבת התחרות, החוסן הכלכלי שלכם, התמיכה שאתם מקבלים מן הסביבה הקרובה, היכולות האישיות שלכם, מידת המוטיבציה שלכם להצלחה, הזמן הפנוי שעומד לרשותכם ועוד ועוד.

 

לסיכום

אם יש מאפיין שהוא בולט במיוחד בתהליך ניהול של עסק הוא הבדידות של בעל העסק. כדי לקבל עצה אובייקטיבית תמיד אפשר להתקשר עם יועץ עסקי באופן חד פעמי, אולם מה קורה כאשר אתם נדרשים לתמיכה כזו באופן שוטף, על מנת להתמודד עם שינויים בסביבת התחרות ועם אתגרים ומשברים שונים? במקרה כזה, מנטור עסקי, שילווי אתכם באופן מתמשך הוא הפיתרון הנכון עבורכם.  

ליווי עסקי

שאלות נפוצות בנושא ליווי עסקי 

מה ההבדל בין ייעוץ עסקי לליווי עסקי

ייעוץ עסקי הוא תהליך תחום בזמן שיש לו תוצר ספציפי אשר נכון לנקודת הזמן שבה הוא נכתב. ליווי עסקי הוא תהליך מתמשך שמטרתו לספק מגוון רחב של פתרונות לאורך זמן.

אילו שירותים יוכל לספק לכם מלווה עסקי?

מלווה עסקי יוכל לסייע לכם בבנית תוכנית אסטרטגית, תוכנית עבודה ותוכניות שיווק, להטמיע שיפורים שונים בתהליכי העבודה של העסק, להיות מוקד להתייעצות בגין אתגרים שונים, ולהתמודד עם משברים בצורה טובה.

מה הם היתרונות של תהליך ליווי עסקי?

שלושת היתרונות של מלווה עסקי הם: (1) היכולת ללמוד מהצלחות וטעויות של המנטור העסקי (2) איש סוד, מקצועי ונאמן שאפשר להתלבט איתו (3) גורם שיפרגן אבל גם יאתגר ויגיד את מה שצריך להאמר ולא רק את מה שנעים לשמוע. 

היכן אוכל לקרוא עוד על היתרונות שבליווי עסקי?

אני מזמין אותך לבקר בעמוד הליווי העסקי שלי באתר, ולהנות מפוסטים שונים בבלוג שעוסקים בנושא.

bottom of page