top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תErez Peleg

12 שלבים לזינוק עסקי (*)

תהליך הליווי העסקי של לחשב מסלול מחדש, הוא תהליך אישי ועסקי נעים, שיוצא מהמקומות הטובים שבנו. במהלך התהליך, אנו מגלים שבראיה אופטימית, אך לא נאיבית, השמים הם הגבול.


חשוב להבהיר כי, תהליך היעוץ והליווי אותו אני, כמנטור עסקי, מעניק, ספציפיית ומשתנה ממקרה למקרה.

המכנה המשותף של כל התהלכים הוא באימוץ מודלי ניהול, המתרכזים בעוצמות ובחלומות שלנו ובהפיכתם למוחשיים, מדידים ומעשיים.

רק בהמשך נגדיר את הקשיים, הסיכונים והאיומים, ונבנה את הדרך הנכונה כדי להתמודד ולמזער אותם.


תוכנית הליווי העסקי של לחשב מסלול מחדש, שמה דגש מיוחד על ההתמודדות עם החסמים הרישיים והשגרה השוחקת.


חשוב להדגיש כי התהליך של לחשב מסלול מחדש איננו רשימת סדורה של משימות, אלא תהליך שהולך ומתכנס. כך למשל, כאשר אנו דנים על סעיף מסויים, יתכן שנגיע למסקנה שרצוי לחזור לסעיף קודם על מנת שנכוונן ונדייק אותו.


הגדרת העסק


1. הכרות פגישת הכרות מחודשת עם עצמך. נעזר בכלים מוכרים (כדוגמת שאלוני אדיג'ס, הולנד ושיין) וכלים שפיתחנו במטרה להבטיח שהיעוץ העסקי שנעניק יהיו מותאם בדיוק לצרכים הספציפיים שלך. .


2. החזון / היעוד מה התפקידך עלי אדמות, מה התועלת שהאנושות תקבל ממך, מה זכות הקיום שלך.


3. הפתרונות

מה קו המוצרים והפתרונות שאתה מציע, מה הרלוונטיות שלהם, למה צריך אותם, מה יקרה אם לא ישתמשו בהם, מה האלטרנטיבות (פנימיות + מתחרים)


4. הלקוחות סוגי לקוחות (פרטיים/מוסדיים/ציבוריים/אחר), סוגי ארגונים (סקטור, מגזר, מכנה משותף), שמות ארגונים, אנשים קשר. איך מגיעים אליהם, מי הם הגורמים המקשרים בינך לבין לקוחות הקצה, למה שהם ידברו איתךזכות הקיום של העסק


5. הגדרת SWOT איתור העוצמות, החולשות, ההזדמנויות והסיכונים שעומדים בפניך, מה הדרכים הנכונות להתמודד עם הקשיים ולנצל היתרונות.


6. הבידול

על בסיס המידע שנצבר, נוודא שמה שהגדרנו אכן מהווה בידול. נבדוק שהבידול הזה באמת מעניין ורלוונטי עבור הלקוחות.


7. מודל עסקי תחזית הכנסות (+ רווח) לשלוש השנים קרובות. עבור כל שנה נחשב את ההכנסה הצפויה שהינה התמורה (או הרווח) עבור כל אחד מהפתרונות כפול כמות הלקוחות שירכשו את הפתרון .תהליכי מכירה ותהליכי עבודה מרכזיים


8. מיתוג ומסרים ריענון המיתוג והמסרים: שם, לוגו, סלוגן, מסרים שיווקים, מילות מפתח, פיטצ' (נאום מעלית), אתר, דף עסקי, תשדורות (פוסטים, ווטסאפ, מיילים וכו').


9. תהליך מכירה מיפוי השוק, דרך ההגעה ללקוח, צורת הפניה, זיהוי הגורם המחליט, פגישה ראשונה, תהליך מכירה, התנגדויות וסגירת עסקה.


10. תוכנית עבודה תוכנית עבודה אג'ילית (כלומר כזאת שמוגדרת בתחילת התקופה אבל זורמת ומשתנה במהלכה), במסגרת הנסיבות. (לאלו שהתנסו בניהול אג'ילי אבהיר שהכוונה לבנות את ה Epic, ה User Story, הספרינט והמשימה הבודדת. אנחנו מאמינים ומאמצים את מודל TA-DA).הצלחה לאורך זמן


11. חסמים זיהוי החסמים (בישנות, פחד למכור, פחד מכשלון, אי נעימות לבקש כסף וכו') ובניית תוכנית התמודדות איתם.


12. תפעול שוטף האתגר המרכזי שלנו הוא בשימור המומנטום. נעשה זאת בין השאר בעזרת הגדרת יעדים, מעקב, מדידה, שיפור מתמיד, וביצוע התאמות תוך כדי תנועה.

(*) המודל של חישוב מסלול מחדש מיועד לא.נשים שמוכנים להכנס לתהליך עסקי כולל, תוך "שחיטת פרות קדושות" ובלי תרוצים.


72 צפיות

Comments


bottom of page